SIK SORULAN SORULAR

Merkezi sistemle ısınmıyorum, evim kombili ve oda termostatım var, Evana’yı kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirsiniz.  Oda termostatlarıyla evinizin tüm odalarının sıcaklıklarını ayrı ayrı kontrol edebilmeniz mümkün değildir. Oda termostatları yalnız bulundukları bölgenin sıcaklığına göre kombi sıcaklık ayarı yaparlar ve tüm odaları tek bir mekânmış gibi düşünürler. Odalarınızda kullanacağınız evana radyatör vanaları ile her oda için ayrı ayrı kullanım takvimi yapabilirsiniz, böylelikle hem odalarınızdaki konforu arttırıp hem de tasarruf yapabilirsiniz.

 

Evana’yı evimdeki tüm radyatörlere takmalı mıyım?

Optimum tasarruf elde edebilmek için evinizdeki tüm radyatörlerde Evana’yı kullanmanızı öneririz ancak mutfak, banyo gibi sık kullanılan yerlerde Evana kullanmasanız dahi tasarruf yapabilirsiniz.

 

Kurulumu kendim yapabilir miyim?

Halihazırda radyatörlerinizde termostatik vana kullanıyorsanız kurulumu kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz, daha detaylı bilgiler için lütfen kurulum sayfasını ziyaret ediniz.

 

Yerden ısıtmalı evim için Evana’yı kullanabilir miyim?

Evana yalnızca sıcak su radyatörleriyle ısınan evler için tasarlanmıştır. Yerden ısıtmalı evlerde maalesef kullanılamaz.

 

Evana takvim özelliği nasıl çalışır?

evana yardımıyla kullanma saatlerinize göre oda sıcaklığı otomatik olarak ayarlar. Örneğin sabah 8.00 de evden çıkıp akşam 18.00 de eve geliyorsanız, hafta içi bu saat diliminde odanızın sıcaklığını 17 derece olarak ayarlayabilirsiniz. 18.00-23.00 arası 21 derece ve 23.00-07.00 arası 17 derece olarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayarı yalnızca ilk kurulumda yapmanız yeterlidir. Herhangi bir değişiklik yapmadığınız müddetçe cihaz bu ayarlarda çalışacaktır.

 

Evana her termostatik vana gövdesine uyumlu mudur?

evana Danfoss tipi termostatik vanalar dışında tüm termostatik vana gövdeleriyle uyumludur. Bilezik saat yönünün tersinde döndürülerek gövdeye bağlantı yapılır. Danfoss tipi vanalar için ise, evana ürün paketinin içinde 3 ayrı tipte bağlantı adaptörü gönderilir. Bu adaptörler gövdeye takılarak rahatlıkla kurulum yapılır. Detaylı bilgiler kurulum kataloğunda belirtilmiştir.

 

Takvim ayarını Evana’yı radyatöre takmadan önce mi yapmalıyım?

Ürünü, radyatöre monte etmeden önce kuruluma başlamalısınız. Manuel takvim ayarı yaptıktan sonra ekranda “INIL” yazısı belirecek, bu durumda evana’yı radyatörünüze takıp yukarı tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından Evana kalibrasyonu tamamlayıp çalışmaya başlayacaktır.

 

Ürün garantisi kaç sene geçerlidir ?

Evana’nın 2 sene ücretsiz değişim garantisi vardır.

 

Evim merkezi sistemle ısınıyor, Evana’yı gece kapatmalı mıyım?

Merkezi sistemle ısınan toplu konutlarda gece radyatöre giden sıcak su akışı kesilir, Eana ile takvim yaparken sıcak su akışının kesilmiş olduğu saatler için sıcaklığı en düşük derece olan 15 derece olarak ayarlarsanız, Evana’yı kapatmanıza gerek kalmaz, ürün kış boyunca çalışmasına devam eder.